Založ si blog

Investovanie a ja

Investovanie môže byť kategória financí, ktorej sa ľudia vyhýbajú, kôli strachu. Avšak pri investovaní je dôležité mať na pamäti niekoľko kľúčových princípov, ktoré vám pomôžu dosiahnuť vaše finančné ciele a zabezpečia stabilný rast vášho portfólia s tým, že sa nemusíte obaváť.

Chcem v tomto článku podotknúť, že som čerpala zo stránky https://5penazi.sk/vzdelavaci-obsah/skola-investovania/</p>, kde nájdete viac informácií, či už o invsetovaní alebo financiách.

Diversifikujte svoje investície

Je dôležité, aby ste v investovaní nevkladali všetky svoje peniaze do jedného projektu alebo podniku. Vďaka tomu by ste mali väčšie riziko straty. 

Keď si rozložíte svoje investície do rôznych aktív a odvetví, tak vám to umožní minimalizovať toto riziko a zvýšiť pravdepodobnosť úspechu.

 Investujte systematicky

Vždy je najdôležitejší plán. Preto si pripravte hlavne pravidelný investičný plán a dodržujte ho. 

Investovanie pravidelne vám umožní efektívne využívať rôzne trhové podmienky a znižuje vplyv náhodných kolísaní trhu.

 Myslite dlhodobo

 Musíme stále myslieť realisticky. Investovanie nie je o okamžitých ziskoch, ale o dlhodobom raste a budovaní vašich financií.

Je preto potrebné, aby ste mali  trpezlivosť a držali  sa svojich investícií dlhodobo, aby ste mohli využiť príležitosti rastu na trhoch.

 Pochopte riziko

Každá investícia prináša určitú mieru rizika, na to nesmieme zabúdať.

 Je dôležité porozumieť rizikám spojeným s vašimi investíciami a zvoliť stratégiu, ktorá zodpovedá vašim finančným cieľom a tolerancii k riziku.

 Začnite čo najskôr

Keď už viete, čo všetko musíte robiť na čo čakať? 

 Čas je váš najlepší priateľ pri investovaní. Čím skôr začnete investovať, tým viac času máte na rast vášho portfólia a dosiahnutie vašich finančných cieľov.

S dodržiavaním týchto základných zásad môžete úspešne investovať a dosiahnuť stabilný rast vášho portfólia. Nebojte sa začať a učiť sa, a neváhajte vyhľadať pomoc odborníkov, ak ju potrebujete. Investovanie je kľúčom k budovaniu finančnej nezávislosti a zabezpečeniu vášho finančného budúcnosti.

Mýty a financie

11.05.2024

Každý z nás počul rôzne mýty o financiách, no často sú prezentované ako fakty. V tomto článku by som preto rada poukázala na tie najpopulárnejšie mýty, s ktorými som sa sama stretla . „Bohatí sú nevyhnutne chamtiví a zlí.“ Tento mýtus je často propagovaný v médiách a populárnej kultúre, čo vytvára dojem, že bohatí ľudia sú automaticky [...]

Jarné upratovanie

28.04.2024

Ako sa blíži jar, nie len váš dom sa môže dať do dôkladného upratania – vaše financie by tiež mohli potrebovať trochu zoradenia. Tu sú niektoré praktické tipy, ktoré vám pomôžu spraviť jarné upratanie vašich osobných financií, zorganizovať vaše finančné záležitosti a urobiť zvážené rozhodnutia pre zdravšiu finančnú budúcnosť: Prehodnoťte váš [...]

Zadlžil som sa, čo teraz?

13.04.2024

Akokoľvek sa človek snaží nezadlžovať, nie vždy sa mu to podarí. V živote nastanú rôzne situácie, kedy nemáme inú možnosť ako si požičať. No čo ak vám to „vymkne z rúk“ a cítite sa preťažení ? Nezúfajte! Stále sú tu spôsoby ako si pomôcť. Prehľad Najdôležitejšie je mať prehľad vo svojich dlhoch a výdavkoch. Pomôže vám,ak si to vypíšete na [...]

Benjamin Netanjahu / Benny Ganc /

Ganc dal Netanjahuovi ultimátum, požaduje do 8. júna plán pre Gazu

18.05.2024 22:05

Premiér jeho návrhy označil za eufemizmy, ktoré predznamenávajú porážku Izraela.

tbilisi, gruzínsko, protest

Gruzínska prezidentka vetovala sporný zákon o zahraničnom vplyve

18.05.2024 17:08

Vládna strana Gruzínsky sen má však v parlamente dosť poslancov, aby veto hlavy štátu prehlasovala.

handlová, fico, atentát

NAKA obvinila osobu, ktorá sa mala vyhrážať ministrovi a poslancom cez sociálnu sieť

18.05.2024 15:10

Prokurátor sa stotožnil s podnetom polície na vzatie obvineného do väzby, rozhodne o nej súd.

moneysali

Peniaze sú súčasťou každého človeka. Preto by som rada poukázala na to ako s nimi narábať. Hlavne ako predísť zbytočnému plytvaniu.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 9
Celková čítanosť: 6161x
Priemerná čítanosť článkov: 685x

Autor blogu

Kategórie